Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

MPZP Mikołów - sprawdź miejscowy plan miasta Mikołów

Posiadasz działkę lub planujesz zakup działki budowlanej w mieście Mikołów? Przed inwestycją sprawdź zapisy planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Mikołów.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Mikołów.

MPZP Mikołów
Mapa MPZP miasta Mikołów

Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego to podstawowy dokument regulujący przeznaczenie terenu, warunki jego zabudowy i zagospodarowania. Jeżeli planujesz budowę lub zakup działki obowiązkowo sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołów. Dowiedz się Jak sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania w Mikołowie.

MPZP Mikołów

Zespół specjalistów portalu Na Mapie na bieżąco aktualizuje plany miejscowe w Geoportalu miasta Mikołów i uzupełnia bazę o nowe plany. Rejestr MPZP Mikołów prowadzimy i uzupełniamy skrupulatnie od wielu lat. Znajdziesz w nim obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego z obszaru Mikołowa. Dane o aktualnych planach miejscowych pochodzą z bazy urzędu miasta Mikołów.

Sprawdź, ile planów miejscowych obowiązuje obecnie w mieście Mikołów i jakie plany zostały ostatnio uchwalone.

Sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego Mikołów obowiązujący na konkretnej działki w Portalu OnGeo.pl

Z Raportu o terenie dowiesz się, czy dla obszaru wybranej działki jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jeśli tak to:

  • Jakie jest przeznaczenie działki w MPZP,
  • Otrzymasz link do właściwej uchwały MPZP miasta Mikołów z dodatkowymi informacjami,

W Raporcie znajdziesz również szereg istotnych informacji o działce i jej sąsiedztwie, m.in: uzbrojenie terenu w media, informacje z ewidencji gruntów, zagrożenia i uciążliwości oraz otoczenie i dostęp do usług. Zobacz przykładowy Raport o terenie .

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
  • wpisać adres działki,
  • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Statystyki dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego Mikołowa

Zestawienie statystyk miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Mikołowa

0

156 planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujące w mieście Mikołów, w tym zawierają się zmiany do planów, uchylenia mpzp Mikołów, wyroki sądów, rozstrzygnięcia nadzorcze i inne.

0 ha

7373 ha to powierzchnia zajmowana przez plany zagospodarowania przestrzennego Mikołowa.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta Mikołów - statystyki
Powierzchnia uchwalonych MPZP w mieście Mikołów z podziałem na lata

Rejestr MPZP Mikołów

Poniżej przedstawiamy tabelę rejestr wybranych MPZP Mikołów. Jeżeli chcesz sprawdzić plan dla swojej działki, skorzystaj z usługi Raport o terenie w portalu OnGeo.pl .

Nazwa uchwały MPZPNr uchwałyData uchwalenia
Uchwała nr LXIV/641/2023 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 5 stycznia 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Mikołów dla obszaru Rety i Rety Śmiłowickiej – etap IILXIV/641/20235-1-2023
Obwieszczenie Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 22 listopada 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Mikołów, określanego jako GniotekObwieszczenie t.j.22-11-2022
Uchwała nr LXI/602/2022 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 25 października 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Mikołów dla obszaru GronieLXI/602/202225-10-2022
Uchwała nr LX/587/2022 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 27 września 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Mikołów dla obszaru Kamionka – etap I – w obszarze ul. Katowickiej, ul. Owsianej, Doliny Jamny i granicy miastaLX/587/202227-9-2022
Uchwała nr LIX/577/2022 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 30 sierpnia 2022 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Mikołów, określanego jako GniotekLIX/577/202230-8-2022
Uchwała nr LIII/518/2022 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 22 marca 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w rejonie ulicy Wiosennej w MikołowieLIII/518/202222-3-2022

Kto odpowiada za uchwalanie miejscowych planów w Mikołowie?

Za prowadzenie rejestru MPZP Mikołów odpowiada prezydent miasta Mikołów. Do jego obowiązków należy m.in. uchwalanie nowych planów i wprowadzanie zmian do istniejących planów. W przypadkach gdy dla danej działki plan zagospodarowania przestrzennego Mikołów nie obowiązuje, to urząd miasta Mikołów wydaje decyzję o warunkach zabudowy. Dokładna procedura związana z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy w Mikołowie została opisana w artykule: Decyzja o warunkach zabudowy procedura formalna .

Analizuj zmiany zagospodarowania terenu w mieście Mikołów z lotu ptaka dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym!

Chciałbyś zobaczyć, jak zmieniało się zagospodarowanie terenu dla dowolnej działki w mieście Mikołów na przestrzeni lat? Nasza usługa archiwalnego raportu lotniczego pomoże Ci lepiej zrozumieć rozwój terenów objętych planami zagospodarowania Mikołowa. Dzięki unikalnym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych okresów będziesz mógł śledzić zmiany urbanistyczne, inwestycje publiczne i rozwój dzielnic. Wykorzystaj tę cenną wiedzę i skorzystaj z naszego raportu lotniczego, aby zgłębić historię miejscowych planów i zrozumieć ich wpływ na tereny miasta Mikołów!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Pobierz wniosek lub zaświadczenie dotyczące MPZP Mikołów